2. Fizyka kwantowa

Nie możliwe nie istnieje w fizyce i mechanice kwantowej

NIKOLA TESLA (1856-1943 r.) – przedstawię Ci jeden z blisko 300 patentów – resztę sprawdź na własną rękę w google np. samochód elektryczny w 1931 roku!

Bezprzewodowy transfer energii elektrycznej – znasz to dopiero od niedawna – dlaczego?
Transformator rezonansowy generuje nie tylko imponujące wyładowania elektromagnetyczne, ale także silne, zmienne pole elektromagnetyczne. Nikola Tesla w trakcie swoich eksperymentów z dużymi sukcesami wykorzystywał je do przesyłania energii elektrycznej na niewielkie odległości. Zachwycał publiczność zapalając żarówki niepodłączone do sieci elektrycznej, a szklane rurki wypełnione rozrzedzonymi gazami szlachetnymi jarzyły się w pobliżu transformatora.

Wynalazcy nie udało się co prawda spełnić swojego największego marzenia o bezprzewodowym przesyłaniu energii na duże odległości, ale zaznaczyć należy, że opisane eksperymenty stanowią kamień węgielny wielu rozwiązań, z których korzystamy na co dzień.
Popularne ładowarki bezprzewodowe, stosowane w nowoczesnych telefonach komórkowych wykorzystują zmienne pole elektromagnetyczne do przesyłania energii. W ten sposób zasilana jest także elektronika zainstalowana wewnątrz kart zbliżeniowych RFID, wykorzystywanych m.in. przy autoryzacji transakcji elektronicznych.

Fizyka kwantowa? Co to, o co chodzi?
To fizyka i postać Nikola Tesli z którym Einstein pogodził się dopiero na łożu śmierci. Niematerialna sfera z której powstaje materia. Wszystko, każda cząsteczka, świat jest energią, wibracją, falą dopóki nie jesteś wobec niej obserwatorem wtedy dzieje się rzecz niepojęta i niezrozumiała nawet dla naukowców.

Zapoznaj się z doświadczeniem naukowym, dzięki któremu powstały pierwsze kwantowe komputery i nasza technologia inspirowana Nikola Teslą. Dla pełnego zrozumienia oglądaj po kolei 1, 2, 3.

1. Zrozumiała animacja (najszybciej zrozumiesz – potem dopiero kolejne wideo)

2. Discovery Science (warunki laboratoryjne)

3. Mechanika kwantowa i upadek starej fizyki

Dziś jest bardzo wiele informacji na temat fizyki i mechaniki kwantowej. Nauka nie rozumie jej do końca ale znakomicie nią operuje a ta jest dokładna co do dwunastego miejsca po przecinku czyli 0.0000000000001. Krótko mówiąc to jak korzystać z prądu, samochodu nie wiedząc dokładnie czym jest a samochód technicznie działa od środka. 
PO PROSTU UŻYWAM PRĄDU, PO PROSTU KIERUJĘ SAMOCHODEM – SŁUŻY MI… 

Czy dowiemy się kiedykolwiek o źródle funkcjonowania tej tajemnicy?
Może – kiedy wejdziemy na inny poziom świadomości.
Wydaje się, że dopóki tego nie zrobimy, to z poziomu materii, fizyczności nas samych nie dowiemy się wiele. Człowiek zawsze musi dokonać pomiaru, czyli doświadczyć, poznać, aby zauważyć i zrozumieć cokolwiek. Natomiast nie materia zmienia się w materię w momencie aktu pomiaru – co już zauważyłeś w zaprezentowanych doświadczeniach. Człowiek aby zrozumieć i dojść do logicznych wniosków musi dokonać pomiaru i kółko się zamyka. Ale czas płynie, wchodzą technologie a my idziemy naprzód…